Bu İçeriği Paylaş
29 Ekim 2013 Salı

MHP Niğde İl Başkanı Ertan' ın Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

MHP Niğde İl Başkanı Nuri Ertan, Cumhuriyetimizin 90. Kuruluş yıldönümü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.


Milliyetçi Hareket Partisi Niğde İl Başkanı Nuri Ertan parti yönetimi adına yayınladığı kutlama mesajında; “Türk Milleti 90 yıl önce tarihindeki badirelerin üstesinden gelerek, şehit kanıyla, savaş meydanlarındaki kahramanlıklarının hakkını vererek, dağılmış, parçalanmış, esaret içindeki bir imparatorluktan milletin egemenliğine dayalı bir yönetim anlayışını kabul etmiştir.

Büyük Milletimiz 29 Ekim 1923 yılında Cumhuriyet’i kabulü ile tarihindeki en büyük, en önemli çıkışını yapmıştır. 

Milletimizin egemenliğinin, faziletinin, din, vicdan ve düşünce hürriyetinin, kardeşlik ve bağımsızlığımızın temellerinin oluşturulduğu Cumhuriyetimiz,  ne var ki her geçen gün daha büyük saldırılara maruz kalmaktadır. Bizler ve Niğdeli hemşerilerim zaman ve mekana göre değişiklik gösteren bu tuzakları bertaraf etme, Cumhuriyetimizi koruma mücadele azmini daha da yükselterek göstereceğiz.

Büyük Türk Milleti  Cumhuriyet ile birlikte,  ileri, mutlu, müreffeh bir seviyeye ulaşma azminden hiçbir şey kaybetmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle parti yönetimi adına Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

Zorlu mücadelelerle fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kurucu kahramanlarını saygı ve minnetle anıyorum. Bu vatan uğruna tereddütsüz gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi.

 
Bu içerik 170 defa okundu.

 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
BOR DA  AMBULANS TAKSİ İLE ÇARPIŞTI BOR DA AMBULANS TAKSİ İLE ÇARPIŞTI.. Bor ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ambulans taksi ile çarpıştı. Ambul..
0 yorum Son Dakika - 10.04.2014
NİĞDE BELEDİYESİNDE MECLİS ÜYESİ DAĞILIMI NİĞDE BELEDİYESİNDE MECLİS ÜYESİ DA.. Yapılan seçimlerde Niğde Belediyesinde Belediye Meclisi üye sayıları da belli ol..
0 yorum Son Dakika - 01.04.2014
NİĞDE AK PARTİ DEDİ NİĞDE AK PARTİ DEDİ.. Niğde'de Ak Parti Adayı Faruk Akdoğan,a tekrar görev verdi. Akdoğan % 41.1 ile y..
0 yorum Son Dakika - 31.03.2014
Üye Bilgi