Bu İçeriği Paylaş
17 Nisan 2013 Çarşamba

NİĞDE POLİSİ HIRSIZLARA GÖZ AÇTIRMADI

Niğde emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Hırsızlara göz açtırmıyor. Son günlerde gerçekleşen olaylarda hırsızlar Niğde polisinden kaçamadı.


 

 

 

         İl Merkezimizde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık-Oto Hırsızlık ve Yankesicilik-Dolandırıcılık Büro Amirliklerince yapılan çalışmalar neticesinde;
1. Olay; 03.04.2013 günü İl Merkezimizde faaliyet gösteren bir iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak gelen bir ihbarı değerlendiren görevli ekiplerce yapılan çalışmalar neticesinde, hırsızlık olayını gerçekleştirdikten sonra kaçan bir şahıs, iş yerinden çaldığı eşyalar ile birlikte suçüstü yakalanmıştır. Yapılan işlemlerden sonra adli makamlara sevk edilen şahsın tutuklanması üzerine cezaevine teslim edilmiştir.
2. Olay; 08.04.2013 günü Aşağı Kayabaşı Mahallesinde faaliyet gösteren bir büfede meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili olarak yapılan araştırmalar neticesinde, hırsızlık olayını gerçekleştirdiği tespit edilen iki şahıs, iş yerinden çalmış oldukları çok sayıdaki malzemeler ile birlikte yakalanmıştır.
Şüpheli şahıslardan ele geçirilen malzemeler iş yeri sahibine teslim edilmiş olup, şüpheli şahısların sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanmışlardır.
 
Vatandaşlarımızın can ve mal güvenlikleri için, şüpheli şahıslar ve olaylarla karşılaştıklarında ivedi olarak 155 Polis İmdat Hattına ihbarda bulunmaları ciddi önem arz etmektedir. Ayrıca meydana gelebilecek her türlü dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarının önlenmesi için, vatanlarımız iş yerlerinin ve ikametlerinin fiziki güvenlik şartlarını artırmaları gerekmektedir. 155 Polis İhbar Hattı ücretsiz olup, ihbarlarda bulunan kişinin kimliği gizli tutulmakta ve hayati önem taşıyan ihbarlar görevli ekipler tarafından en hızlı bir şekilde değerlendirilmektedir.  
                                                                        
 
 

 
Bu içerik 203 defa okundu.

 
* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
BOR DA  AMBULANS TAKSİ İLE ÇARPIŞTI BOR DA AMBULANS TAKSİ İLE ÇARPIŞTI.. Bor ilçesinde meydana gelen trafik kazasında ambulans taksi ile çarpıştı. Ambul..
0 yorum Son Dakika - 10.04.2014
NİĞDE BELEDİYESİNDE MECLİS ÜYESİ DAĞILIMI NİĞDE BELEDİYESİNDE MECLİS ÜYESİ DA.. Yapılan seçimlerde Niğde Belediyesinde Belediye Meclisi üye sayıları da belli ol..
0 yorum Son Dakika - 01.04.2014
NİĞDE AK PARTİ DEDİ NİĞDE AK PARTİ DEDİ.. Niğde'de Ak Parti Adayı Faruk Akdoğan,a tekrar görev verdi. Akdoğan % 41.1 ile y..
0 yorum Son Dakika - 31.03.2014
Üye Bilgi