Bugün - 1 Haziran 2020 Pazartesi
Niğde 23°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Reklamlar
Eczaneler
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
 
Haber Detayları

Sosyal sorumlulukta blokzincir dönemi başlıyor

BiLira ve Uçurtma öğrenciler için güçlerini birleştiriyor.

Ekonomi Haberi - 27 Ocak 2020 Pazartesi - 10:16
BiLira ve Uçurtma öğrenciler için güçlerini birleştiriyor.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

BiLira ve Uçurtma öğrenciler için güçlerini birleştiriyor: “#BiMutluluk”
Bitcoin ve kripto para dünyası bugüne kadar çeşitli aşamalardan geçti ve gelişerek yayılmaya devam ediyor. Geliştirdiği teknoloji ve altyapı ile “şeffaflık”, “denetlenebilirlik” ve “stabilite”yi temel vaatleri arasına koyan Türk Lirası’nın stabil kripto para birimi BiLira, şimdi de “Uçurtma Projesi” ile “kripto-yardımseverlik” için yeni bir dönemin kapısını aralıyor.Üniversite öğrencilerinin gelişimine katkı sağlamak için 2019 yılından beri burs desteği projeleri yürüten Uçurtma ekibi, BiLira ile birlikte kripto yardımseverleri ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaya hazırlanıyor. BiLira ve Uçurtma; başarılı, yetenekli veya çalışkan öğrencileri, onların hayallerine destek olmak isteyen yardımseverlerle buluşturmak üzere, güçlerini bir araya getirerek yeni bir kampanyaya hazırlanıyor."BiMutluluk” ailesine katılmanın ilk adımı

Kampanyanın ilk ayağı dijital ortamda hayat buluyor. Öğrencilerin maddi engeller yüzünden öğrenim hayatının kesintiye uğramasını istemeyen yardımseverler, öncelikle aşağıdaki formu doldurarak, projenin #BiMutluluk ekibinin ilk üyeleri olma şansı kazanıyor. https://forms.gle/f9H6czB3BnS2kWr5A#BiMutluluk hareketinde ilk adım

BiLira ile BiMutluluk hareketi kapsamında Uçurtma Projesi, bağış platformu faaliyetlerinde ilk adım 100 kişilik "güven zinciri" kurularak başlıyor.Proje kapsamında, formu dolduran kişilerle birlikte güven zincirinin yayılması hedefleniyor. Güven Zinciri kapsamında, ilk bağış BiLira tarafından başlatılıyor. Bu sayede ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim - öğretim hayatlarının kesintisiz ilerleyebilmesi için finansal destek bulmalarına yardımcı olunacak.Türkiye’deki her vatandaşın geleceğin finans dünyasında eşit haklara sahip olması ve merkeziyetsiz internet (dağıtık finans) ürünleri ile bağlantı kurabilmesi amacıyla geliştirilen BiLira; pratik kullanımı, dünya kripto finans teknolojisine uyumu ve “stabil” oluşu ile sahip olduğu sayısız avantajı, yardımseverlik ve sosyal sorumluluk projelerine de entegre ediyor. Özellikle her bağışın hem kurum hem halk tarafından izlenebilir ve hesaplanabilir olması büyük avantaj sunuyor.“Burs, transfer ücreti kesintisine uğramayacak”

“BiMutluluk”, Uçurtma Projesi ile üniversite öğrencilerine destek olmak isteyenlere en pratik yoldan bağış imkanı sunuyor. Bağışçı, BiLira üzerinden ulaştırmak istediği miktarı belirledikten sonra herhangi bir ek ücret ödemeden, yatırmak istediği TL’nin karşılığı BiLira’ları öğrencinin dijital cüzdanına aktarabiliyor. Bu sayede yardımın hızlıca, kime ulaştığı da takip edilebiliyor.

"Yardımseverlik, gündelik hayatın bir parçası olacak”BiLira CEO’su Sinan Koç “Bizim amacımız, hayır kurumları tarafından sağlanan fonların verimliliğini ve doğrudan etkinliğini artırmak için kripto bazlı bağışları uygulamaya sokmak, bu yöntemle yardımseverliğin önündeki potansiyel engelleri kaldırmak” derken “Sosyal yardım etkisini azami düzeye çıkarmak için Türkiye’deki hayır kurumlarına kripto bağış kabulünü anlatmak ve sayısız avantajlarından yararlanmalarını sağlamak için projeler dizayn ediyoruz. Onlardan ilki de denemelerini yaptığımız üniversite öğrencilerine özel burs projesi. Yardımseverlik hayatın bir parçası olmalı, özellikle yardımseverliği sosyal bir faydaya dönüştürmek ve hayat mücadelesinde ihtiyaç sahiplerine #bimutluluk sağlayabilmek artık daha kolay ve hızlı olmalı, çalışmalarımız bu pratiği yaymak yönünde” ifadelerini kullandı.“Türk Lirası’nın blokzincir üzerinde güvenli temsili önemli”

Uçurtma Projesi Kurucusu Mert Susur “İki yıl önce, yurtdışında merkeziyetsizlik teknolojileri alanında önemli bir konferans olarak kabul edilen DevCon konferansına 5 öğrenciyi göndermek için bağış toplamaya başladık. Bu çalışmalarımızdan yola çıkarak, ihtiyaç sahibi öğrencilerin sürekli ve sürdürülebilir bir yardım alabilmelerini sağlamak için bir platform oluşturmaya karar verdik. Amacımız öğrencilerin hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gereken finansal desteği onlara sunabilmek. Bunun için de Uçurtma platformunda, öğrencileri ve onlara yardımcı olmak isteyen yardımseverleri buluşturmayı hedefliyoruz. Projenin hayata geçirilmesi için temel ihtiyacımız Türk Lirası’nın blokzinciri üzerinde güvenli bir şekilde temsil edilmesi ve yine güvenli bir şekilde öğrencilere bu yardımların ulaşabilmesiydi” sözlerine, "BiLira platformu bu ihtiyacı doğrudan karşılayan teknolojisi ve altyapısı ile karşılıyor. BiLira, yardımseverlerle öğrenciler arasındaki bu değer transferini güvenli ve şeffaf bir şekilde öğrenciler için hazırladığımız akıllı kontratlar vasıtasıyla iletilmesine olanak tanıyor. Bunu da kart ödemelerinden çok daha ucuza yapılmasına imkan sağlıyor. Bu sebeple bağış kampanyasının ödeme altyapısını BiLira platformu üzerinden yapmaya karar verdik” dedi."Öğrenciler sadece burs desteği almayacak, blokzincir ve DeFi okuryazarlığı öğrenecek”

Yardımseverlere “doğrudan” ve “hızla” bağış yapma imkanı sunan teknoloji, üniversite öğrencilerine aradıkları bursu alırken “geleceğin finans teknoloji”lerinin bir parçası olma imkanı da sunuyor. Özellikle kampanyaya katılmak isteyen herkesin, merak edebileceği dijital cüzdan açılması ve bursların öğrencinin kişisel dijital cüzdanlarına aktarılması gibi tüm konularda, BiLira ve Uçurtma iletişim kanallarından doğrudan destek olunuyor. Mentörler konulara dair anlık video ve mesaj desteği sunuyor.Uçurtma projesi hakkında:

Uçurtma, öğrencilerin, hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gereken finansal desteği bulmalarına yardım etmeyi amaçlıyor. Öğrencilerle yardımseverleri buluşturarak, karşılıklı belirledikleri hedeflere ulaştıkları sürece burs alabilmelerinin garantisini öğrencilere veren proje, bu sayede öğrenciler için güvenli ve sürdürülebilir bir gelir kaynağı oluşturuyor. Ayrıca, yardımseverler için de şeffaf ve güvenli bir destek yöntemi sunuyor.Uçurtma, Ethereum ağı üzerinde geliştirilen akıllı kontratlarda öğrencilere bu ağ üzerinde tanımlı istedikleri kripto paralarla burs toplayıp, her ay belirledikleri miktarda bursu banka hesaplarına ekstra bir ücret ödemeden ulaştırabilmelerine olanak sağlıyor. Böylece burslarının kontrolü öğrencilerinin kendi ellerinde olurken, yardımseverler de bu sürece dahil olarak şeffaf bir şekilde öğrencinin durumunu platform üzerinden takip edebiliyorlar.Yararlı Linkler ve Sosyal Medya Kanalları:

Website: https://ucurtmaprojesi.com

LinkedIn: https://linkedin.com/company/ucurtma/

Twitter: https://twitter.com/ucurtmaprojesi/

Telegram: https://t.me/ucurtma_projesi/

Bize Ulaşın: iletisim@ucurtma.tech

Github: https://github.com/ucurtma/

 
Anahtar Kelimeler:BiLira, Uçurtma, öğrenciler, için, güçlerini, birleştiriyor,
Kaynak / Editör

 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Ekonomi Haberleri
Otobüs Bilet Fiyatları Belirlendi
Nihayet Gitti ..
Niğde'de Çilek Üretimine KOP Desteği

Niğde'de Çilek Üretimine KOP Desteği
Gürer: “Patates için depolama desteği sağlanmalı”
Niğde'nin Milli Patatesleri Yozgat'ta Toprakla Buluşuyor
Niğde'de Hayırseverler 38 Kişinin Bakkal Borcunu Sildiler
Gıda Devi BOR OSB'den Arsa Aldı. Sıra Yatırımda ..
Diğer Başlıklar

Düşünceleri Fırçasına Olumlu Yansıyor..
Akançay : Bor'da Profesyonel 3.Ligi Kaldıracak Futbol Potansiyeli Var
Niğde'de vefat edenler
Çiftehan'da Yaz Sezonuna Ait Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Niğde Anadolu FK Lig Radyoda Gündemi Değerlendirecek
Atı Öldürülen Kovboy Muhtara Ünlü Sanatçı At Hediye Etti
Bulut Gibi
Hastane Önünde 1 Kişi Hayatına Son Verdi
Hastane Önünde İntihar
Herkes Uyudu Onlar Uyumadı
E-Gazete
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Hüseyin Ülkü KORKMAZ
Niğde Elma Şenlikleri
" Geçmiş zaman olurki,hâyâli ci...
Ömer Sabri KURŞUN
COVID-19 GÖLGESİNDE BİR BAYRAM
Ramazan Bayramınız kutlu olsun… “Aaa...
Hayrettin YENEL
Corona Alarmı ve Mutlu Son !
Niğde’de geçtiğimiz günlerde &cc...
Firat ENSARİ
Maskelerimiz !
              &...
Yaşar ARIK
Nereye Gitti?
NEREYE GİTTİ? Bülbül , gül i&ccedi...
Melek DÖNMEZ
Annem
Hasret çöķtü bugün yine...
Neşe KIZILYAR
EZBER BOZAN
BazenDüşler aynasına akseder yıllarÖyle ...
Lerzan KARABAYIR
Duygusal Bağışıklık Sistemi Nedir, Nasıl Güçlenir
  Hayatı hepimiz çok yoğun yaşıyoruz....
Hülya Sezgin
Hırsız, Remziye abla ve alzheimer…
Yedi-sekiz yıl öncesiydi. Artık aile gibi old...
Talip PEKER
Çamardı..Demirkazık
Çamardı'da spor neden gelişmez?  Nede...
Akın Gönen
NİĞDE KIŞ TURİZMİ
Aralık ve Ocak ayları, ülke siyaset ve ekonom...
Arif TEMİR
Doğum ve evlat edinme sonrası izin hakları
Çalışma hayatında çalışanların ö...
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  Çok Güzel12444 Kişi (% 99 )
  İdare Eder74 Kişi (% 0 )
  Biraz Kötü11 Kişi (% 0 )

Toplam 12529 Kişi

Hava Durumu ( Niğde )
Bugün
9°°C - 23°°C
Salı
10°°C - 23°°C
Çarşamba
8°°C - 22°°C
Perşembe
9°°C - 23°°C
Namaz Vakitleri ( Niğde )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

1 Haziran 2020 Pazartesi
Röportajlar
Niğde ve Bölgesinde Elektrik Kesintisi Yapılacak..
  ...
»
»
»
Tarihte Bugün
1712 - Ünlü Divan Şairlerimizden Nabi'nin vefatı .
Kim Kimdir
Günün Sözü
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.
(BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A))
Arşiv Arama
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Eczaneler
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(539 Online) 0,25ms